ISIDORUS film i muzyka
Dzisiaj jest poniedziałek, 15. lipca 2024    
św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
Logowanie | RejestracjaNajnowsze:
Film
Muzyka
Powrót Powrót
Oficjalna strona filmu „Świadectwo” i światowa premiera Drukuj
czwartek, 25 września 2008, 13:00
Dodał: (Admin)
Ruszyła strona internetowa filmu „Świadectwo” – fabularyzowanej opowieści kardynała Stanisława Dziwisza o Janie Pawle II. Serwis dostępny jest pod adresem www.swiadectwofilm.pl.www.swiadectwofilm.plStrona zawiera obszerny opis filmu, sylwetki twórców, a także wywiady z osobami, które przyczyniły się do jego powstania – m.in. filmowym narratorem, Michaelem Yorkiem, producentem Przemysławem Häuserem oraz reżyserem Pawłem Piterą.

Na stronie znalazła się ponadto galeria zdjęć, zawierająca zarówno kadry z filmu, jak i dokumentację fotograficzną z planu, a także 2-minutowy zwiastun wprowadzający w klimat „Świadectwa”.

W najbliższym czasie zostaną udostępnione obcojęzyczne wersje strony – włoska i angielska.


Światowa premiera filmu odbędzie się 16 października w Watykanie w ramach obchodów 30-lecia pontyfikatu Jana Pawła II.

Wspomnienia kard. Stanisława Dziwisza, wieloletniego sekretarza i przyjaciela Karola Wojtyły, a także najbliższego świadka jego pontyfikatu przedstawione zostały w książce „Świadectwo”, wydanej w 2007 roku i przetłumaczonej na kilkanaście języków, która tylko w Polsce osiągnęła nakład ponad miliona egzemplarzy.
Teraz jego opowieść trafia na ekrany kin.


Zwiastun filmu "Świadectwo"


Scenariusz na podstawie książki kard. Stanisława Dziwisza: Gian Franco Svidercoschi, Paweł Pitera, ks. Paweł Ptasznik
Producent: Przemysław Häuser
Reżyseria: Paweł Pitera
Muzyka: Vangelis i Robert Janson
Zdjęcia: Janusz Tatarkiewicz
Montaż: Cezary Grzesiuk
Scenografia: Rafał Waltenberger, Maria Duffek
Czas trwania filmu: 90 minut
Produkcja: TBA Group we współpracy z Libreria Editrice Vaticana, Agora SA, NewCast/ZenithOptimedia Group oraz Network Production
Na podstawie książki ”Świadectwo” (oryginalny tytuł “Una Vita con Karol”) S. Dziwisz i G. Svidercoschi © 2007 RCS Libri S.p.A - Milano

Mecenat nad filmem objęły PZU SA i PZU Życie SA oraz PKN ORLEN.

Partner filmu: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Patronat medialny: TVP SA, „Viva!”, Radio Zet, „Gość Niedzielny”, „Gazeta Wyborcza” i Gazeta.pl.Światowa premiera filmu „Świadectwo”


16 października br. w Watykanie po raz pierwszy zostanie zaprezentowany film „Świadectwo” na motywach książki pod tym samym tytułem. W światowej premierze z udziałem papieża Benedykta XVI, która odbędzie się w auli Pawła VI, wezmą udział goście z Watykanu, Polski i wielu innych krajów, w tym hierarchowie Kościoła i przedstawiciele władz z całego świata.

Wśród pierwszych widzów „Świadectwa” nie zabraknie obecnego papieża. Benedykt XVI interesował się pracami nad filmem, a watykańskie wydawnictwo Libreria Editrice Vaticana jest współproducentem filmu. Stolica Apostolska organizuje premierę w ramach obchodów 30-lecia pontyfikatu Jana Pawła II.

„Byłem z nim prawie czterdzieści lat...” – tak rozpoczyna się filmowa opowieść kardynała Stanisława Dziwisza o życiu Jana Pawła II. Opowieść wieloletniego sekretarza i przyjaciela papieża, najbliższego świadka najważniejszych wydarzeń Pontyfikatu.

„Świadectwo” powstało najpierw jako książka. Wydana w 2007 roku i przetłumaczona na kilkanaście języków, w Polsce osiągnęła nakład ponad miliona egzemplarzy.

Teraz ta niezwykła opowieść trafia na ekrany kin, bogatsza od książki o wiele nowych faktów - między innymi z lat młodzieńczych Karola Wojtyły. Pełna niezwykłego ciepła i sugestywnej siły opowieść kardynała Stanisława Dziwisza przeplata się z dotąd niepublikowanymi materiałami dokumentalnymi i rekonstrukcjami wydarzeń. Ukazuje przejmujące, nieznane powszechnie chwile z życia papieża, jest uzupełniona o kolejne interpretacje. Filmowe „Świadectwo” ukazuje niepublikowane dotąd zdjęcia, pochodzące między innymi z archiwów watykańskich. Inscenizacje odtwarzające fakty przygotowano z ogromną starannością. Ich scenerią są często rzeczywiste miejsca wydarzeń – sceny z dzieciństwa Karola Wojtyły filmowano w tych samych wnętrzach, w których wychował się przyszły papież, z udziałem tych samych rekwizytów, na które patrzył i których dotykał.

Efektem rozmów z kardynałem Dziwiszem, jakie zarejestrowała kamera, jest 30 godzin materiału filmowego. Najistotniejsze fragmenty tych rozmów wraz z częścią fabularyzowaną wypełniają półtoragodzinny obraz kinowy - filmową opowieść o życiu i czasach Jana Pawła II. Całość spaja postać narratora, którego rolę powierzono brytyjskiemu aktorowi Michaelowi Yorkowi (m.in. „Kabaret", „Jezus z Nazaretu"). Prace nad filmem trwały blisko rok – pierwsze sceny filmowano jesienią 2007 roku. Film powstawał przede wszystkim w Watykanie, Krakowie i Wadowicach, choć fabularyzowana inscenizacja wydarzeń z życia Karola Wojtyły wymagała realizacji zdjęć niemal w całej Europie.


*** *** ***


Biuro prasowe Filmu:
Marketing & Communications Consultants

Anna Traczewska
tel.: 0-608 336 120
e-mail: traczewska@mcconsultants.pl

Joanna Pieniążek
tel.: (22) 40 66 100 wew. 14, 0-728 361 682
e-mail: pieniazek@mcconsultants.plStrona www: www.swiadectwofilm.pl
Ludzie onet.pl Digg Del.icio.us Technorati Wykop Śledzik Blip Flaker Facebook Tweeter Google Bookmarks Pinger


Waszym zdaniem: Dodaj komentarz Zobacz wszystkie (0)
Aby dodać komentarz, proszę się zalogować.
Logowanie:
Użytkownik: Hasło: Pamiętaj!   
   Zarejestruj się
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.

Na skróty:

Polecamy:

Stopka wydawnicza:

© 2002-2015 Chrześcijański Portal Świętego Izydora
Patrona Internetu i Internautów, ISSN 1803-1285
Wydawca:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Redaktor naczelny:
Tomasz Adam Kaniewski
Adres redakcji:
Redakcja Portalu św. Izydora,
skrytka pocztowa 59,
57-350 Kudowa Zdrój
Konto bankowe:
Fortis Bank Polska, O/Wrocław
73 1600 1156 0004 0601 7389 6080
Projekt i wykonanie:


Česká verze Wersja polska

0.22674179