ISIDORUS komputery
Dzisiaj jest wtorek, 23. lipca 2024    
Św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy – święto
Logowanie | RejestracjaNajnowsze:
Oprogramowanie
Internet
Powrót Powrót
Poważne sprawy, poważne odpowiedzi - nowy serwis internetowy Ojców Benedyktynów Drukuj
wtorek, 8 marca 2011, 12:00
Dodał: (Admin)
Portal Poważne sprawy, poważne odpowiedzi– autorstwa benedyktynów z Opactwa w Tyńcu – został stworzony dla wszystkich, których interesuje tradycja i duchowość benedyktyńska, ale nie tylko. Jest to miejsce umożliwiające swobodną wymianę doświadczeń, poglądów, opinii, dające przestrzeń do dyskusji oraz poszukiwania odpowiedzi na pytania nurtujące dzisiejszego człowieka. Na stronie internetowej www.ps-po.pl każdy może poszukać czegoś dla siebie.Najbardziej aktualne sprawy i problemy to zadanie dla zawodowca – ojca Leona Knabita, który co tydzień przekazuje Słów kilka internautom. Nie boi się mówić o rzeczach trudnych czy niewygodnych, a jego wypowiedzi są bardzo wyważone, wynikające z szacunku dla drugiego człowieka i odmienności poglądów. Jego wypowiedzi są głęboko zakorzenione w nauce Kościoła Katolickiego, w Piśmie Świętym, tradycji chrześcijańskiej.

Ojciec Jan Paweł Konobrodzki w cotygodniowym cyklu „Reguła dla Ciebie” przybliża tajniki medytacji chrześcijańskiej. Począwszy od najprostszych podstaw, poprzez coraz bardziej zaawansowane techniki medytacyjne wprowadza widzów w świat modlitwy kontemplacyjnej. Rozszerzeniem są artykuły Bede Griffiths’a OSB czy Laurence’a Freeman’a OSB ukazujące się w dziale „Duchowość” oraz filmy z udziałem o. Jana Berezy OSB.

Zainteresowanym duchowością i tradycją benedyktyńską polecamy cykl Młodzi i „Reguła” św. Benedykta, gdzie ukazują się artykuły – komentarze do „Reguły”, którą na co dzień żyją benedyktyńscy mnisi. Autorka – Natalia Świt – przybliża średniowieczny tekst ukazując jego aktualność także dla dzisiejszego, młodego człowieka.

Dział „Teologia” to już bardziej specjalistyczne artykuły – min. O. Włodzimierza Zatorskiego OSB, o. Bernarda Sawickiego OSB czy ks. Dariusza Oko – na rozmaite tematy związane zarówno z ogólnymi zagadnieniami teologicznymi jak i z tradycją monastyczną czy filozofią.

„Wiara i nauka” to miejsce dla artykułów, które są komentarzem do najnowszych zjawisk medycznych czy kulturowych, których jesteśmy świadkami. Tutaj znaleźć mozna min. teksty o homoseksualizmie, także od strony medycznych opinii czy o mapowaniu genów i odniesienie tych kwestii do wiary katolickiej oficjalnej nauki Kościoła.

Profesor biblistyki, o. Tomasz Maria Dąbek OSB wyjaśnia, na naszych łamach, trudne i zawiłe fragmenty Biblii. Dzięki temu Lectio Divina może być coraz lepsze i pełniejsze. Tym bardziej, że można wysyłać propozycje fragmentów do omówienia.

Podjęliśmy się trudnego zadania, gdyż każdą poważną sprawę rozpatrujemy z punktu widzenia wiary katolickiej, stojąc na straży etyki i wartości chrześcijańskich. Staramy się unikać skrajności, wszelkich form ekstremizmu religijnego, w każdej kwestii znaleźć jakiś „złoty środek”.

Coraz większe zainteresowanie projektem świadczy o potrzebie istnienia w Internecie „miejsc”, gdzie można porozmawiać – o problemach współczesnego Kościoła oraz sprawach ważnych dla każdego człowieka – kulturalnie, beż używania wyzwisk i przekleństw. Bez obawy bycia wyśmianym czy wyszydzonym. Ufamy, że portal będzie się rozwijał, znajdując ciągle nowych zwolenników, którzy dojrzale i odpowiedzialnie patrzą na życie i nieodłacznie związane z nim problemy.Adres internetowy:

www.ps-po.pl
Ludzie onet.pl Digg Del.icio.us Technorati Wykop Śledzik Blip Flaker Facebook Tweeter Google Bookmarks Pinger


Waszym zdaniem: Dodaj komentarz Zobacz wszystkie (0)
Aby dodać komentarz, proszę się zalogować.
Logowanie:
Użytkownik: Hasło: Pamiętaj!   
   Zarejestruj się
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.

Na skróty:

Polecamy:

Stopka wydawnicza:

© 2002-2015 Chrześcijański Portal Świętego Izydora
Patrona Internetu i Internautów, ISSN 1803-1285
Wydawca:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Redaktor naczelny:
Tomasz Adam Kaniewski
Adres redakcji:
Redakcja Portalu św. Izydora,
skrytka pocztowa 59,
57-350 Kudowa Zdrój
Konto bankowe:
Fortis Bank Polska, O/Wrocław
73 1600 1156 0004 0601 7389 6080
Projekt i wykonanie:


Česká verze Wersja polska

0.02395296