ISIDORUS parafiada
Dzisiaj jest wtorek, 23. lipca 2024    
Św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy – święto
Logowanie | RejestracjaNajnowsze:
XXIII Parafiada
O Parafiadzie
O Stowarzyszeniu
Dla prasy
Powrót Powrót
Aktualności z 23. Parafiady Drukuj
niedziela, 10 lipca 2011, 0:00
Dodał: (Admin)
Poniżej przedstawiamy wydarzenia, które miały miejsce i które są aktualnie zaplanowane na najbliższe godziny.

DZIEŃ SIÓDMY
16 lipca 2011 r. (sobota)


● godz. 12.00-13.00 – Uroczyste Zakończenie Finałów 23. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży
Kampus Akademii Wychowania Fizycznego, ul. Marymoncka 34


... finiszowa SOBOTA ...Najważniejszym wydarzeniem soboty była gala kończąca tegoroczne zmagania finałowe. Na uroczystość zamknięcia Finałów 23 Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży przybyli także goście, przyjaciele i darczyńcy tego dzieła, wśród nich przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Galę rozpoczął występ laureatów tegorocznych konkursów artystycznych. Grupy oraz soliści z Polski i zza granicy zademonstrowali naprawdę wysoki poziom umiejętności aktorskich, tanecznych i muzycznych. Następnie prowadzący przedstawili zgromadzonym krótkie podsumowanie tegorocznych Finałów w liczbach. Uczestnicy tegorocznej Parafiady reprezentowali parafie, szkoły, parafialne i uczniowskie kluby sportowe oraz stowarzyszenia z następujących krajów: Białoruś, Litwa, Łotwa, Ukraina, Rosja i Polski. We współzawodnictwie sportowym startowało 93 drużyny, w tym 32 polskich reprezentacji, a 61 – zagranicznych. Ilość osobostartów wyniosła 2.281 w tym 1.073 razy wystartowały dziewczęta i 1.208 - chłopcy. Uczestnicy mogli wybierać spośród 32 konkurencji sportowych, ale najczęściej startowali w warcabach i badmintonie, a spośród dyscyplin zespołowych – w piłce nożnej. Zwycięzcom i laureatom zawodów sportowych wręczono 288 medali.

W teatrze, drugim filarze Parafiady, w kategorii konkursów wiedzowych najwięcej uczestników zgromadził konkurs biblijny, w którym wzięło udział aż 126 osób. W rywalizacji plastycznej najpopularniejszy okazał się konkurs na ilustrację do wiersza Czesława Miłosza pt. „Przypowieść o maku” – 140 osób, zaś przeglądy piosenki pt. „Muzyka moim życiem” zgromadziły 106 wykonawców.

Następną częścią programu – bardzo wyczekiwaną przez uczestników i opiekunów – było uroczyste ogłoszenie sumarycznych wyników klasyfikacji całych Finałów – na najwszechstronniejszą reprezentację 23. Parafiady. Ten zaszczytny tytuł otrzymał zespół, który wykazał się aktywnością we wszystkich trzech filarach Parafiady (stadion-teatr- świątynia) i uzyskał w łącznej klasyfikacji największą ilość punktów.

W tym roku najwszechstronniejszą drużyną Parafiady wśród grup spoza granic Polski była reprezentacja Parafii rzymskokatolickiej pw. Narodzenia NMP z Doliny na Ukrainie, a najwszechstronniejszą reprezentacją z Polski okazał się zespół z Parafialnego Klubu Sportowego ”Tęcza” Kosztowo. Laureaci otrzymali puchary, ufundowane przez Dowódcę Garnizonu Warszawa oraz cenne nagrody. Wyróżnienie za postawę fair play otrzymała Marta Alkhovik z Parafii pw. Św. Jana Chrzciciela z Wołpy na Białorusi (szachy), ponieważ po pomyłce sędziowskiej zgodziła się na powtórzenie partii, którą nota bene przegrała.

Galę zakończyła wspólna modlitwa i zaproszenie na Finały 24. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży, które już za rok.DZIEŃ SZÓSTY
15 lipca 2011 r. (piątek)


● godz. 12.00-14.00 – Lekka atletyka
Kampus Akademii Wychowania Fizycznego, ul. Marymoncka 34

● godz. 11.00-16.00 – Warsztaty JESTEM – MYŚLĘ –WYRAŻAM SIEBIE
Kampus Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego

● godz. 13.00-14.00 – Pływanie
Kampus Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego

● godz. 20.30 – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej


… kulturalny PIĄTEK ...
Piątek, 15 lipca 2011 r., był kolejnym dniem zaciętej rywalizacji na stadionie lekkoatletycznym Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Zawodnicy, wspierani przez swoich kibiców, walczyli o zwycięstwo w biegach na dystansach 300, 400, 1000 i 1500 m oraz skoku w dal.

Po południu uczestnicy ostatnich warsztatów z cyklu ”Jestem – Myślę – wyrażam siebie” mieli jeszcze okazję poćwiczyć wybrane umiejętności. Grupa taneczna przez pięć zaledwie dni poznała elementy choreografii jazzowej, hip-hopu oraz zasady improwizacji do muzyki nowoczesnej, ćwicząc z dużym poświęceniem różnorodne układy. Natomiast na warsztatach plastycznych uczestnicy poznawali i samodzielnie wykonywali prace plastyczne z motywem ludowym. Tematem tegorocznych warsztatów była kultura Małopolski i Mazowsza, dwóch parafiadowych serc Polski. Cykl zakończyły dzisiejsze zajęcia wycinankarskie, podczas których uczestnicy tworzyli wycinanki łowickie, które wyeksponowane zostały wraz z innymi pracami w Namiocie Spotkań. Także po południu rozegrano turniej siatkówki plażowej w kategorii opiekunowie. Po zaciętej walce pierwsze miejsce przypadło drużynie z Laskowej.

Ostatnim elementem dnia było nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w czasie którego uczestnicy mieli okazję się wyciszyć i częściowo podsumować dobiegający końca pobyt na Finałach Parafiady.


DZIEŃ PIĄTY
14 lipca 2011 r. (czwartek)


● godz. 11.00-14.00 – Lekka atletyka
Kampus Akademii Wychowania Fizycznego, ul. Marymoncka 34

● godz. 11.00-16.00 – Warsztaty JESTEM – MYŚLĘ –WYRAŻAM SIEBIE
Kampus Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego

● godz. 13.00-14.00 – Pływanie
Kampus Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego

● godz. 15.00-18.00 – Przegląd Małych Form Teatralnych
Kampus Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego

● godz. 21.00-22.00 – Wieczór ewangelizacyjny
Kampus Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego


... lekkoatletyczny CZWARTEK ...Dzisiaj z samego rana znacząca grupa Parafiadowiczów wyruszyła na stadion Akademii Wychowania Fizycznego na zawody lekkoatletyczne. Mimo bardzo zmiennej pogody, sportowcy koncentrowali się tylko na wyniku, walcząc do
ostatniej setnej sekundy o zwycięstwo.

Popołudniu w Namiocie Spotkań odbył się Przegląd Małych Form Teatralnych. Zespoły biorące w nim udział stanęły przed niełatwym zadaniem zinterpretowania za pomocą scenicznych środków hasła ”Wymagajcie od siebie, choćby inni od Was nie wymagali…”, ale duża część reprezentacji sprostała temu wyzwaniu.

Wieczorem Namiot Spotkań wypełnił się tłumem uczestników, którzy przybyli na wieczór ewangelizacyjny, przygotowany przez kleryków zakonu pijarów. Na zakończenie dnia opiekunowie i organizatorzy wspólnie z serca i ”na słodko” podziękowali blisko 100 parafiadowym wolontariuszom, bez których zaangażowania, entuzjazmu i pomocy Finały Parafiady nie mogły by się odbyć.

Radosna atmosfera i wspólny śpiew mimo szalejącej na zewnątrz burzy świadczyły o tym, że Parafiada wyróżnia się spośród innych spotkań harmonijnym łączeniem rywalizacji sportowej i kulturalnej z autentyczną wiarą i modlitwą.DZIEŃ CZWARTY
13 lipca 2011 r. (środa)


● godz. 10.00 – Koszykówka
Kampus Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego

● godz. 11.00 – Bieg na orientację
Kampus Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (teren za Rektoratem)

● godz. 14.30-18.00 – Warsztaty ”Jestem – myślę – wyrażam siebie”
Kampus Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego

● godz. 16.30 – Symultana szachowa
Kampus Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego

● godz. 17.00-18.00 – Konkurs plastyczny na plakat pt. „Polskie przewodnictwo w Unii Europejskiej”
Kampus Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego

● godz. 20.00-22.00 – Parafiadowy Wieczór Talentów
Kampus Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego


... Parafiadowicze odkrywają TALENTY...W środę 13 lipca 2011 r. temperatura w Miasteczku Parafiadowym była naprawdę wysoka. Nie tylko dlatego, że pogoda wreszcie dopisała, ale też dlatego, że uczestnicy całym sercem angażowali się w parafiadowe współzawodnictwo w TEATRZE i na STADIONIE. Po południu wiele osób znalazło czas także na trzeci filar – ŚWIĄTYNIĘ, modląc się w ciszy w Namiocie Adoracji.

Po kolacji wszyscy mogli odpocząć, a także dobrze się bawić na Parafiadowym Wieczorze Talentów. Były występy zespołowe i indywidualne w najróżniejszych konkurencjach: muzyczne, gimnastyczne i taneczne. Głośne brawa licznie zgromadzonej publiczności dopingowały zawodników do maksymalnego wysiłku, więc wybór zwycięzcy był naprawdę trudnym zadaniem dla jury. Po zaciętej walce w finale konkursu, pierwsze miejsce przypadło Annie Nesterenko z drużyny Związku Polaków na Kaukaskich Wodach Mineralnych z Rosji. Nagrodą dla reprezentacji laureatów jest wyprawa do interaktywnego Centrum Nauki Kopernik, które każdemu pozwala odkryć w sobie „talent badacza” i chęć samodzielnego poznawania świata.

Wśród wielu zajęć, konkursów i wycieczek niewiele osób zauważyło, że właśnie minął półmetek trwania Finałów 23. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży.


DZIEŃ TRZECI
12 lipca 2011 r. (wtorek)


● godz. 10.00 - Siatkówka
Kampus Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego

● godz. 10.00 – Szachy
Kampus Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego

● godz. 11.00-16.00 – Warsztaty „Jestem – myślę – wyrażam siebie”
Kampus Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego

● godz. 15.30-17.30 – Konkurs piosenki ”Muzyka moim życiem ”
Kampus Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego

● godz. 20.15-22.00 – Wieczór międzykulturowy
Kampus Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego

... intensywny WTOREK …Wtorek, 12 lipca 2011 r., był kolejnym dniem zaciętej sportowej rywalizacji wśród uczestników Finałów 23. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży. Drużyny, wspierane przez opiekunów i kibiców, ze wszystkich sił walczyły o zwycięstwo w finałowych meczach piłki nożnej i siatkówki.

Po południu w Namiocie Spotkań każdy miał szansę zaprezentować swoje umiejętności wokalne przed profesjonalnie wymagającym jury konkursu ”MUZYKA MOIM ŻYCIEM”. Ilość chętnych znacznie przekroczyła przewidywania organizatorów, więc tym bardziej cenne i zasłużone nagrody odbiorą jutro laureaci. Równolegle odbywała się kolejna odsłona warsztatów ”JESTEM – MYŚLĘ – WYRAŻAM SIEBIE”, konkurs wiedzy o o. Maksymilianie Kolbe oraz konkurs plastyczny na najlepszą ilustrację do wiersza ”Przypowieść o maku” Czesława Miłosza, którego stulecie urodzin
obchodzimy w tym roku.

Wieczorne spotkanie, mimo że w środku wakacji, miało w pewnym sensie naukowy charakter, ponieważ podczas niego można było się sporo dowiedzieć o każdym kraju, z którego przyjechali uczestnicy Finałów. Jednak nauka geografii i historii podczas WIECZORU MIĘDZYKULTUROWEGO na Parafiadzie ma tę znaczącą przewagę nad lekcjami w szkole, że nie trzeba czytać książek, a wiedza sama wchodzi do głowy, gdy przekazują ją koledzy z boiska i ze sceny.DZIEŃ DRUGI
11 lipca 2011 r. (poniedziałek)


● godz. 13.30-15.00 – Biegi przełajowe
Kampus Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (teren obok rektoratu)

● godz. 14.30-18.00 – Warsztaty ”JESTEM – MYŚLĘ –WYRAŻAM SIEBIE” (warsztaty ruchowo-taneczne,
plastyczne, fotograficzne)
Kampus Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego

● godz. 15.00-18.00 – Przegląd Małych Form Teatralnych
Kampus Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego

● godz. 18.30 - Dekoracja zwycięzców zawodów sportowych
Kampus Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego

... niech zwycięży lepszy ...W poniedziałek, 11 lipca 2011 r., od rana uczestnicy Finałów czekali na rozpoczęcie rozgrywek sportowych i konkursów kulturalnych, które stanowią ostatni – finałowy etap – drogi do zwycięstwa. Po szybko zjedzonym śniadaniu nadszedł upragniony moment zmierzenia się z rówieśnikami na boisku czy w ramach konkursu. Tegoroczne rozgrywki otwierały eliminacje piłkarskie (siatkówka i piłka nożna), ale równolegle wystartowały także dyscypliny indywidualne takie, jak tenis stołowy, badminton i biegi przełajowe.

Przed południem liczne grupy Parafiadowiczów zwiedzały Warszawę, poznając najważniejsze i najciekawsze miejsca w stolicy oraz jej główne zabytki. Dużym i aktywnym zainteresowaniem cieszyły się Warsztaty ”Jestem – myślę – wyrażam siebie”. Niektórzy uczyli się robić zdjęcia, inni – malować, a jeszcze inni - tańczyć.

Na zakończenie części sportowej dnia odbyła się pierwsza ceremonia dekoracji zwycięzców. Po kolacji zaś - upragniona dyskoteka ze wspólną nauką tańca. Zwieńczeniem dnia pełnego wrażeń była modlitwa wieczorna, na której spotkali się wszyscy uczestnicy i opiekunowie.
DZIEŃ PIERWSZY
10 lipca 2011 r. (niedziela)


● godz. 13.00 – uroczysta Msza Św. inaugurująca Finały 23. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży
Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na Siekierkach

● godz. 14.30-17.00 – Festyn Sportowo-Rekreacyjny, w tym koncert Zespołu ″Love Story″
Forty Siekierkowskie, ul. Gwintowa 3


Punktualnie o godzinie 13-tej rozpoczęła się Msza Święta inaugurująca Finały 23 Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży. W Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na warszawskich Siekierkach licznie zgromadzili się uczestnicy, opiekunowie, organizatorzy oraz zaproszeni goście. Po zakończeniu liturgii jeden z uczestników oraz Sędzia Główny Finałów 23 Parafiady, p. Leszek Bałda, złożyli uroczystą przysięgę, po której nastąpiło zapalenie
parafiadowego znicza, a prezes Stowarzyszenia, ogłosił, że Finały 23. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży zostały otwarte, co zostało przyjęte z wielkim aplauzem przez zgromadzonych.

Dalsze plany, m. in. koncert zespołu ”Love Story”, niestety pokrzyżowała ulewa, chociaż dla części uczestników nawet strugi deszczu nie były przeszkodą, by tańczyć i śpiewać wraz z wykonawcami. Na zakończenie dnia pełnego wrażeń wszyscy parafiadowicze spotkali się na wieczornej modlitwie, a już od jutra zaczynają trenować pod okiem Jana Pawła II (wszak hasło tegorocznych Finałów to ”Błogosławiony Jan Paweł II – trener naszych serc”).Rejestracja
Rejestracja
foto: parafiada.pl
9 lipca 2011 r. (sobota)

Rejestracja WYSTARTOWAŁA ...
W sobotę, 9 lipca 2011 r., od wczesnego poranka przed punktem rejestracyjnym – w Parafiadowym Miasteczku - zaczęła ustawiać się kolejka zainteresowanych. Rozpoczął się zjazd uczestników Finałów 23 Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży, którzy przybywali do Warszawy z całej niemal Polski i zza granicy. Jak w ukropie, ale bardzo sprawnie pracował Zespół Promocyjny, który wyposażał każdego uczestnika w identyfikator, okolicznościową koszulkę, zeszyty programowe, notesy i długopisy. Po odbiorze kart żywnościowych pozostawał więc już tylko kwaterunek i przygotowania do pierwszego wieczornego apelu oraz towarzyskie mecze siatkówki i rozmowy ze znajomymi z poprzednich lat. Nie brakowało też śmiechu i wspólnego śpiewu, który sprawił, że nawet parafiadowi debiutanci szybko poczuli finałowy klimat.
Ludzie onet.pl Digg Del.icio.us Technorati Wykop Śledzik Blip Flaker Facebook Tweeter Google Bookmarks Pinger


Waszym zdaniem: Dodaj komentarz Zobacz wszystkie (0)
Aby dodać komentarz, proszę się zalogować.
Logowanie:
Użytkownik: Hasło: Pamiętaj!   
   Zarejestruj się
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.

Na skróty:

Polecamy:

Stopka wydawnicza:

© 2002-2015 Chrześcijański Portal Świętego Izydora
Patrona Internetu i Internautów, ISSN 1803-1285
Wydawca:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Redaktor naczelny:
Tomasz Adam Kaniewski
Adres redakcji:
Redakcja Portalu św. Izydora,
skrytka pocztowa 59,
57-350 Kudowa Zdrój
Konto bankowe:
Fortis Bank Polska, O/Wrocław
73 1600 1156 0004 0601 7389 6080
Projekt i wykonanie:


Česká verze Wersja polska

 Parafiada
0.05709409