ISIDORUS rekolekcje
Dzisiaj jest wtorek, 23. lipca 2024    
Św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy – święto
Logowanie | RejestracjaNajnowsze:
Powołanie
Dla rodzin
Dla małżeństw
Dla młodzieży
Dni skupienia
Dla seniorów
Konferencje
Spotkania
Powrót Powrót
Noc Konfesjonałów 2011 Drukuj
czwartek, 21 kwietnia 2011, 0:00
Dodał: (Admin)
Rusza Noc Konfesjonałów 2011, kolejna edycja akcji ewangelizacyjnej wychodzącej naprzeciw zmieniającym się czasom. Jest to próba dotarcia do osób coraz bardziej zabieganych, pochłoniętych materialną sferą życia.

Akcja zakłada zaistnienie w przestrzeni publicznej pretekstu do refleksji i rozmowy o głębszym wymiarze Świąt Wielkiej Nocy. Tym pretekstem ma być wyrazista kreacja, zrywająca ze stereotypowym postrzeganiem wspólnoty kościoła jaki wysłanie komunikatu do wiernych, o kapłanach czekających w konfesjonałach przez całą noc w kilkunastu kościołach diecezji.


Zaistnienie w przestrzeni publicznej i do tarcie do założonej grupy, odbywa się z wykorzystaniem narzędzi wykorzystywanych do kreowania i promocji marek komercyjnych. Podobnie jak w ubiegłym roku akcja promowana jest poprzez dedykowany portal www.nockonfesjonalow.pl, portale społecznościowe w tym http://www.facebook.com/nockonfesjonalow, banery promocyjne w portalach kościoła szczecińskiego. Noc konfesjonałów chodzi w przestrzeń publiczną poprzez dystrybucję pięciuset plakatów, czterech billboardów zlokalizowanych w ścisłym centrum miasta w okolicach centrów handlowych, plakatów AMS na wiatach przystankowych oraz na megabanerze usytuowanym na Szczecińskiej Bazylice Katedralnej. W niedzielę palmową, w największym centrum handlowym Szczecina GALAXY, studenci rozdadzą kilka tysięcy ulotek zachęcających do udziału w akcji.

Należy podkreślić, że cały język i forma komunikacji, która z złożenia ma przebić się do szerokiej świadomości kończy się na drzwiach kościoła – po przekroczeniu progu świątyni zostaje tylko sacrum.

Tegoroczna Noc Konfesjonałów na terenie diecezji Szczecińsko Kamieńskiej, poza Szczecinem odbędzie się również w Stargardzie Szczecińskim, Świnoujściu, Goleniowe, Myśliborzu i innych kościołach które zgłoszą chęć udziału w akcji.
Akcja rozpocznie się o godzinie 21:37 w noc z Wielkiego Czwartku na Wielki Piątek. Całonocnym spowiedzią towarzyszyć będą medytacje i czuwania, rozważania drogi krzyżowej, gorzkich zali i rachunku sumienia. Dodatkowo, w szczecińskiej katedrze będzie możliwość wyspowiadania się w językach: niemieckim, angielskim, włoskim i hiszpańskim.

W akcję zaangażowanych jest wiele wspólnot i kapłanów m.in. Dominikanie, Redemptoryści, Salezjanie, księża Chrystusowcy oraz księża diecezjalni.

Ubiegłoroczna edycja Nocy konfesjonałów, pokazała wielki głód tego rodzaju akcji ewangelizacyjnych, polegających na przełamywaniu schematu, wsłuchiwaniu się w potrzeby dynamicznie zmieniającego się społeczeństwa. Zaskoczeniem dla organizatorów była duża frekwencja przez cały okres trwania akcji (dwie noce z czwartku na piątek i z piątku na sobotę). Duże zainteresowanie mediów ogólnopolskich, sprawiły że akcja przekroczyła lokalny obszar oddziaływania. Użytkownicy Facebooka popierający akcję to w 55% Warszawiacy, Szczecinianie stanowili 16% ogółu.

W ostatnim czasie akcja pojawiła się również w kolejnych miastach: w Radomiu, Gdańsku, Płocku, przygotowania trwają w Poznaniu.
Ludzie onet.pl Digg Del.icio.us Technorati Wykop Śledzik Blip Flaker Facebook Tweeter Google Bookmarks Pinger


Waszym zdaniem: Dodaj komentarz Zobacz wszystkie (0)
Aby dodać komentarz, proszę się zalogować.
Logowanie:
Użytkownik: Hasło: Pamiętaj!   
   Zarejestruj się
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.

Na skróty:

Polecamy:

Stopka wydawnicza:

© 2002-2015 Chrześcijański Portal Świętego Izydora
Patrona Internetu i Internautów, ISSN 1803-1285
Wydawca:
Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s.
Redaktor naczelny:
Tomasz Adam Kaniewski
Adres redakcji:
Redakcja Portalu św. Izydora,
skrytka pocztowa 59,
57-350 Kudowa Zdrój
Konto bankowe:
Fortis Bank Polska, O/Wrocław
73 1600 1156 0004 0601 7389 6080
Projekt i wykonanie:


Česká verze Wersja polska

0.08581900